Prefabrik evler, yeşile gitme ihtiyacı nedeniyle tüm kullanım için bir nimettir. Prefabrik evler önceden inşa edilmiş evlerdir – inşaat, yerinde inşaat yerine bir fabrikada yapılır. Prefabrik ev kontrollü bir ortamda inşa edilir, zamandan, paradan ve diğer kaynaklardan tasarruf sağlanır. Ancak prefabrik ev nasıl yapılır, yoğun planlama ve hazırlık gerektiren bir süreçtir. Daha da önemlisi, detaylandırma anahtardır – Prefabrik yapının daha iyi inşa edilmesine yardımcı olur.

Prefabrik Evinizi inşa ederken sıfır hata yapmak için, kendi prefabrik evinizi inşa ederken aklınızda bulundurmanız gereken aşağıdaki adımlara göz atın:

Prefabrik Ev Fikrini Geliştirme

Her şey bir fikirle başlar – değişime veya daha büyük alanlara ihtiyacınız var ya da aniden evinizde çalışma ihtiyacı hissediyorsunuz. Ailenizin ihtiyaçlarına öncelik verdiğinizden ve onların yaşam biçimlerini çok fazla değiştirmediğinizden emin olun. Ev yapısını, çatıyı vb. değiştirme konusunda hemfikir olmadığınız sürece, mevcut evinize benzeyen prefabrik ev seçeneklerini seçin.

Ardından evinizin taban alanını öğrenin, kaba bir bütçe alın. Bu çok temel bir adımdır ve hizmet ücretleri, teknik kurulum, konum sorunları, iç mekanlar ve daha fazlası nedeniyle maliyet çoğunlukla prefabrik ev üreticisine bağlıdır.  Para bir sorunsa, zemin alanınızı azaltın – o zaman hazırsınız!

Prefabrik Tasarımının Taslağı

İstediğiniz ideal eve bakmayı bitirdikten sonra bir prefabrik ev üreticisi ile iletişime geçin, aynı fotoğrafları çekin ve proje üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz! İşte bu yüzden bu kadar erken bir prefabrik ev üreticisi kiralamak önemlidir:

 1. İnşaatçı, yerel gereksinimler, en iyi uygulamalar, gereken onaylar, evrak işleri ve daha fazlası hakkında her şeyi bilen bir profesyoneldir.
 2. Müteahhitler özel olmak ve evinizin işlevselliğinin çok daha iyi olmasına yardımcı olacak uygun özel çözümler sağlamak için eğitilmiştir!
 3. Ön tasarım kolay hale getirilebilir.

Tüm prefabrik ev inşaatçıları, işleri bittiğinde prefabrik evleri teslim edecek kadar yetkin değildir. Basit bir deyişle, o zaman yapacak çok şey var! Bu nedenle, size çok yönlü yardım ve hizmetler sunan akıllı ve doğru bir prefabrik ev üreticisine ulaşabilir veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Üreticiniz zemin ve temeller üzerinde çalışmalıdır – bu sizin elinizde değil, kesinlikle inşaatçınızın işi!
 • Yardım için doğru profesyonellerle iletişime geçin – tesisatçılar, su hizmeti sağlayıcıları, elektrik vb.
 • Ev yapısı, üreticiden gelen ve çoğunlukla dışarıda kurulan ve bitirilen başka bir unsurdur.
 • Pencereler, kapılar ve çatı kaplamaları önemlidir. Taşıması ve birlikte çalışması kolay olan doğru seçenekleri seçin.
 • İç tasarım sizin tarafınızdan, sevgiyle veya modaya uygun bir iç mimar tarafından yapılabilir. Hepsinden iyisi, size yardımcı olması için her zaman prefabrik ev oluşturucunuzla konuşabilirsiniz.

Doğru Prefabrik Ev Üreticisini Seçin

Bu çok sıkıcı ve zaman alıcı bir süreç olabilir ama kesinlikle buna değer! Prefabrik oluşturucunuzu bulmanın bazı basit yolları vardır:

 • Prefabrik ev oluşturucunuzdan yanıtlamanız gereken soruları bulun.
 • Başa çıkmaya istekli olsanız da olmasanız da, çalışma yöntemlerini anlamak için inşaatçılarla görüşmeler yapın.
 • Çevrimiçi incelemeleri, referansları ve daha fazlasını okuyun.

Bozcon prefabrik yapılar alanında uzun yıllardır yürüttüğü faaliyetlerle bilinen sektör temsilcilerinin oluşturduğu bir marka.

İnşa Süreci

Planlamaya hazır olduğunuzda, yürütme gelir. İnşa süreci çok temeldir ve  4 ila 12 hafta sürecektir . Bu aşama görseller, tasarım, etkili iletişim ve daha fazlasıyla ilgili. Prefabrik evler ile tasarım yaparken, mühendisinizin sıhhi tesisat, elektrik bağlantıları ve diğer tesisler için doğru alanı tuttuğundan emin olun.

Sahanın Hazırlanması & Üretim

İyi zamanlama burada anahtardır. Yapıcınızla temeli yeterince iyi planlayın. Evinizin şekli ve büyüklüğü burada ayarlanmalıdır. Sitenin herhangi bir sorundan temizlendiğinden emin olun. Üretim kısa bir aşama ama çok hızlı!  Saha hazırlanırken ve buna uygun üretim yapılırken kaliteye, üstün detaylandırmaya ve ilgili hususlara dikkat etmek esastır.

Prefabrik Yapının Montajı

Ev yerinde monte edilmiştir. Bu nedenle zaman esastır ve geçen süre evin imalat derecesine ve büyüklüğüne göre değişir. Tek aileli modüler bir prefabrik ev 2 günde monte edilebilirken   , benzer elemanlarla yapılmış bir ev bir hafta kadar sürebilir.

Teknik Tesisatlar

Evin yapısı tamamlandıktan sonra İmalatçının montaj ekibi ayrılacak ve saha teknik tesisatı yapan Firmaların işlerini koordine edecek olan prefabrik inşaatçının eline bırakılacaktır. Tipik kurulumlar sıhhi tesisat, elektrik, havalandırma, ısıtma, iletişim içerir.

Bu adım zor olabilir, bu yüzden dikkatli olun!

İç Tasarım

Evin büyüklüğüne ve bitişlerin seviyesine bağlı olarak, bu aşama iki hafta ile birkaç ay arasında sürebilir. Bitirme işlerinin acelesiz ve büyük bir özenle yapılması önemlidir. Aslında evin yapısı mükemmel olsa bile, kötü yapılan ince işler duvarlarda çatlaklara ve başka hoş olmayan sürprizlere neden olabilir.

Son Adım, Prefabrik Evin Teslimi

Son inceleme burada yapılır, yeni eve taşınma partisi ve diğer etkinlikler de burada! Garanti, prefabrik ev üreticiniz tarafından sağlanabilir ve onaylandıktan sonra yaşamaya hazırdır!

Prefabrik evlerin bugünün nüfusu için doğru seçim olmasının nedeni budur:

 • Sabit tasarım ve bütçe : prefabrik elemanlar hemen hemen her türlü mimari çözümü inşa etmek için kullanılabilir ve yapıları daha küçük bütçelere uyacak şekilde uyarlanabilir.
 • Zamandan ve işgücünden tasarruf : prefabrik bileşenlerle inşa etmek daha hızlı olacak ve sahada daha az insan gücü gerektirecek.
 • Sabit malzemeler ve bütçe : fabrikalar dökme malzeme satın alır ve bu da genellikle bitmiş prefabrik ürünün daha ucuz fiyatlarına neden olur.

Özetle, prefabrik evler güzeldir. Bize hemen ulaşın ve en uygun fiyatlarla tasarlanmış güzel prefabrik evinizde yaşamaya başlayın!