Küresel Prefabrik Yapı Pazarı 2026’ya Kadar 153.7 Milyar Dolara Ulaşacak

Prefabrik evler olarak da bilinen prefabrik evler, prefabrik yapı malzemelerinin yardımıyla inşa edilmiş olanlardır. Bu yapı malzemeleri saha dışında bir tesiste prefabrike edilmekte ve daha sonra monte edildikleri istenilen yere taşınmaktadır.
Prefabrik evler, geleneksel ev sahipliği ve teknolojinin bir birleşimidir. Bu evler, 3 boyutlu baskı gibi farklı yöntemler kullanılarak saha dışı yerlerde önceden inşa edilir ve daha sonra şantiyede monte edilir. En az %70 prefabrik olan evler modüler evler olarak bilinir.
Prefabrik evler kalıcı temeller üzerine yerleştirilse de yapıları önceden bölümler halinde inşa edilmiştir. Bu, bu evlerin sökülmesini, taşınmasını ve inşa edilmesini kolaylaştırır. Geleneksel evlerle karşılaştırıldığında, prefabrik evler daha ucuz ve aynı zamanda daha sürdürülebilir ve daha iyi görünüyor.
Prefabrik evlerin geliştirilmesinde kullanılan yapı malzemeleri, beton esaslı ve metal fabrikasyon olarak sınıflandırılmaktadır.

COVID-19 krizinin ortasında, 2020 yılında 106,1 Milyar ABD Doları olarak tahmin edilen küresel Prefabrik Bina pazarının, 2026 yılına kadar revize edilmiş bir 153,7 Milyar ABD Doları büyüklüğe ulaşacağı ve analiz dönemi boyunca %6,4’lük bir CAGR’de büyüyeceği tahmin edilmektedir. Raporda analiz edilen segmentlerden biri olan Panel Sistemlerinin %7,2’lik bir yıllık bileşik büyüme oranı ile 61 ABD$’a ulaşması bekleniyor.
Analiz döneminin sonunda 9 Milyar. Pandeminin ve neden olduğu ekonomik krizin ticari etkilerinin kapsamlı bir analizinden sonra, İskelet Sistemleri segmentindeki büyüme, önümüzdeki 7 yıllık dönem için revize edilmiş %5.8’lik bir CAGR’ye yeniden ayarlandı. Bu segment şu anda küresel Prefabrik Binalar pazarının %22,9’unu oluşturuyor.

ABD Pazarı 2021’de 20,2 Milyar Dolar Olarak Tahmin Edilirken, Çin’in 2026’ya Kadar 38,2 Milyar Dolara Ulaşacağı Tahmin Ediliyor

ABD’deki Prefabrik Bina pazarının 2021 yılında 20,2 Milyar ABD Doları olduğu tahmin edilmektedir. Ülke şu anda küresel pazarda %18,3’lük bir paya sahiptir. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’in, analiz dönemi boyunca %7,9’luk bir CAGR’nin ardından 2026 yılında 38,2 Milyar ABD Doları’lık tahmini bir pazar büyüklüğüne ulaşması bekleniyor.
Diğer dikkate değer coğrafi pazarlar arasında, analiz dönemi boyunca her birinin sırasıyla %4,9 ve %5,1 oranında büyüyeceği tahmin edilen Japonya ve Kanada bulunmaktadır. Avrupa içinde, Almanya’nın yaklaşık %5.5 CAGR’de büyümesi beklenirken, Avrupa pazarının Geri Kalanı (çalışmada tanımlandığı gibi) analiz döneminin sonunda 41,4 Milyar ABD Dolarına ulaşacaktır.
Piyasa, daha kısa inşaat süresi gerekliliği, maliyet tasarrufları, gelişmekte olan SEZ’lerde ofis gereksinimleri, artan gayrimenkul yatırımları, hızlı şehirleşme, inşaata alternatif yaklaşımlara yönelik artan talep ve sanayi sektöründeki geçici ve acil gereksinimler gibi faktörler tarafından desteklenmektedir. .
Piyasa aynı zamanda artan müşteri ilgisinden CO2 emisyonlarını azaltmaya, yeşil inşaata ve atıkları azaltmaya yönelik kazançlar elde ediyor. Ayrıca, Asya’da genişleyen inşaat ve altyapı pazarları ve dünya çapında artan gayrimenkul yatırımları da pazar büyümesini yönlendiriyor.
Pazarın gelişimi, muhtemelen GCC ve Asya-Pasifik bölgelerinden ortaya çıkması muhtemel muazzam büyüme fırsatlarıyla birlikte, küresel olarak konut ve emlak piyasalarının büyümesine uygun olacaktır.
İnsanlar arasında prefabrik binaların faydaları konusunda artan farkındalık ve artan kabulleri de pazarın büyümesi için iyiye işaret ediyor. Ayrıca binaların estetik değerini ve inşaat değerini artırmaya yönelik renovasyon faaliyetlerinin artması, prefabrik yapılara olan talebi desteklemektedir.
Artan harcanabilir gelir seviyeleri, yeni ev inşaat faaliyetlerini teşvik ediyor ve bu da prefabrik binalara olan ilgiyi artırıyor. Farklı boyut ve şekillerde mevcut olan prefabrik ürünlere artan talep var.
Prefabrike metal ürünler yapılarda çeşitli dekoratif mimari ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Daha fazla esneklik, daha hızlı proje tamamlama, maliyet etkinliği, daha yeşil ve güvenli inşaat gibi saha dışı inşaatın önemli avantajları nedeniyle endüstriyel modüler binalara olan talep artıyor.
ve uzak yerlerde fizibilite.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir